הבדיחה של איינשטיין Einstein’s favorite joke

מחקתי כמה פוסטים שכתבתי. השארתי רק בדיחה אחת שאותה איינשטיין מאוד אהב והיא מאפיינת את הפוסטים שמחקתי.

פרופ’ ג’ון סטצ’ל נהג לספר לי בדיחות שאותן הוא שמע ממקור ראשון, ממזכירתו של איינשטיין, הלן דוקס. הנה הבדיחה האהובה ביותר על איינשטיין: הלן דוקס, מזכירתו של איינשטיין, ספרה שאישה נכנסת לחנות עופות כשרה ומתחילה להתווכח עם בעל החנות. בסוף היא מתלוננת בכעס, “אין אפילו סוחר אחד מביניכם שהוא הגון!” ואז בעל החנות עונה לה בשלווה, “גברת, מה שאת אומרת זה אכן נכון. אבל את חייבת להודות בדבר אחד: מבין כל סוחרי העופות הרמאים, אני הכי פחות רמאי”.

Helen Dukas, Einstein’s secretary told John Stachel one of Einstein’s favorite Jewish jokes, a woman goes to her Kosher poultry shop and starts to argue with the owner. Finally she exclaims, “Not one of you poultry dealers is honest!” He calmly replies, “What you say is quite true, Madam. But one thing you must admit: Of all the dishonest poultry dealers, I am the most honest!” x

  איינשטיין ומזכירתו הלן דוקס בקונצרט בבית כנסת בברלין, ינואר Einstein and Helen Dukas 1930, 29

Advertisements

4 thoughts on “הבדיחה של איינשטיין Einstein’s favorite joke

  1. איך “one of Einstein’s favorite Jewish jokes” (אחת מהבדיחות היהודיות המועדפות על איינשטיין) הפך בתרגום ל-“הבדיחה האהובה ביותר על איינשטיין”? אולי השאלה נראית קצת קטנונית, אבל למה להגזים ולנפח? כאקדמאית, האם אינך סבורה שהדיוק עדיף על פני הסנסציה?

  2. עמית, אתה יודע בדיחות בדרך כלל לא מסבירים כי אז הורסים את הבדיחה. אבל בשבילך אני אהרוס אותה: שאישה נכנסת לכנסת ישראל ומתחילה להתווכח עם ביבי נתניהו. בסוף היא מתלוננת בכעס, “אין אפילו שר אחד בממשלתך שהוא הגון!” ואז ביבי עונה לה בשלווה, “גברת, מה שאת אומרת זה אכן נכון. אבל את חייבת להודות בדבר אחד: מבין כל חברי הכנסת הרמאים, אני הכי פחות רמאי”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s