טלפורטציה קוונטית של דנ”א

חוקרים מצרפת, גרמניה ואיטליה בראשותו של הביולוג זוכה פרס הנובל לוק מונטנייר גילו טלפורטציה קוונטית של דנ”א שמתרחשת בטמפרטורת החדר. מדובר בממצא מרעיש לנוכח זה שמדובר בהליך ביולוגי שמדגים טבע קוונטי. הממצא פורסם ב-23 לדצמבר.

הניסוי הראשון

הסיפור התחיל לפני עשר שנים כאשר אחד החוקרים לוק מונטנייר מפריס חקר את ההתנהגות המוזרה של בקטריה קטנה, בערך בגודל של 300 ננומטרים, שקשורה בוירוס האיידס, Mycoplasma pirum. מונטנייר ניסה לסנן את הבקטריה מהחלקיקים הויראליים, שגודלם הוא לא יותר מ-120 ננומטר. על הגנים (הדנ”א) של הבקטריה הוא ביצע הגברה וריאקצית שרשרת של פולימראז. אולם כאשר החומר המסונן הזה דגר עם לימפוציטים אנושיים – שדאגו קודם לכן שלא יהיו מזוהמים בחיידק המיקופלסמה – ה- M. pirumוכל מאפייניו שוחזר לגמרי!

המכשיר שבו מונטנייר השתמש כדי לגלות את הסיגנלים האלקטרומגנטיים מורכב מסולנואיד, שבתוכו שמים את המבחנה עם הדנ”א של הבקטריות. הסולנואיד לוכד את הרכיב המגנטי של הגלים שנוצרים על ידי תמיסת הדנ”א שבמבחנה לתוך שפופרת פלסטיק, שממירה את הסיגנלים לזרם חשמלי. זרם זה אז מוגבר ולבסוף מחשב נייד בוחן אותו באמצעות תוכנה מיוחדת.

מונטנייר גילה תכונה חדשה של הדנ”א ב-M. pirum: הדנ”א של הבקטריה מעביר את עצמו לתאים מרוחקים על ידי הסיגנלים האלקטרומגנטיים. מונטנייר חבר לחמישה חוקרים נוספים והם גילו מהר מאוד שתופעה זו תקפה לדנ”א של בקטריות ווירוסים אחרים. הם מצאו שהתופעה נצפתה ברטרווירוסים, בוירוס השפעת A, בוירוס הצהבת, ובאופן כללי בוירוסים בגודל של 20 ננומטר. במקרה של בקטריות התופעה נצפתה בבקטריות בגודל של 100 ננומטר.

הניסוי השני

מונטנייר וקבוצת החוקרים השתמשו בשתי מבחנות. הראשונה הכילה מקור של דנ”א, רצף קצר של HIV בעל 104 בסיסים, והמבחנה השנייה הכילה תמיסה מהולה במים. מסביב לשתי המבחנות היה שדה אלקטרומגנטי מאוד חלש שמתנודד בתדירות של 7 הרץ שעורר את התהליך. הרצף של ה-HIV עבר הגברת דנ”א וריאקצית שרשרת של פולימראז. בשלב הראשון נתגלו סיגנלים אלקטרומגנטיים בסביבה האלקטרומגנטית האופפת את המבחנה. אחר כך החוקרים מקמו את המבחנה השנייה בעלת התמיסה המימית בתוך כלוב מוגן מפני קרינה אלקטרומגנטית בתדירויות מאוד נמוכות. הכלוב היה בעל דפנות מתכת בעובי של 1 מילימטר. מסביב למבחנה בעלת התמיסה המימית החוקרים מקמו סולנואיד מנחושת שגרם לשדה אלקטרומגנטי מאוד חלש של 7 הרץ ויכל לגלות זרם חשמלי. החוקרים חיכו 18 שעות ואז הדנ”א של ה-HIV מהמבחנה הראשונה נתגלה במבחנה השנייה שהכילה את התמיסה המימית. החוקרים וידאו שאכן לדנ”א הזה יש רצף זהה לזה שבמבחנה הראשונה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הם מצאו שרצף הדנ”א במבחנה השנייה היה 98% זהה (2 נוקליאוטידים היו שונים מתוך 104). החוקרים הצליחו לחזור על הניסוי מספר רב של פעמים (12 פעמים) והם הצליחו לחזור עליו עם רצף דנ”א של בקטריה בשם   Borrelia burgdorferi שגורמת למחלת ליים. החוקרים הראו בבירור שמבני הננו של המים שחזרו את מידע הדנ”א.

החוקרים תארו תכונה חדשה של דנ”א, מעין טלפורטציה של דנ”א שמועברת על ידי סיגנל אלקטרומגנטי. יש כאן השראה על ידי גלים אלקטרומגנטיים ומידע שהיה קיים במבחנה הראשונה והופיע מחדש כמעט במדויק (98%) במבחנה השנייה, למרות שהיא הייתה צריכה להכיל רק מים. פירושו שהדנ”א יכול להקרין את עצמו מתא אחד לאחר וזה כמו טלפורטציה קוונטית של חומר גנטי במקום התהליך התאי הרגיל והמוכר. בכל מקרה יש לחזור על הממצאים בטרם מסיקים מסקנות מרחיקות לכת.

 

3 thoughts on “טלפורטציה קוונטית של דנ”א

  1. טוב ויפה. אני מבין שזו ידיעה מעט מרעישה המבחינה האקדמית, ובכל זאת, מדוע שלא נסיק את המסקנה המתבקשת? מדוע זה מתקבל בתהליך סאב-אטומי ולא בתהליך כימי-ביולוגי ברזולוציה גבוהה יותר? נדמה שמה שקל לפיסיקאים לקבל (שבירה מוחלטת של הרציונאל המערבי המוניסטי) הביולוגים עוד מתקשים לעקל.

  2. התופעות הללו יכולות להסביר את ההשפעה של חלק די גדול מהטיפולים האלטרנטיביים האנרגטיים.
    וגם חלק מרפואת התדרים, שמשתמשת בציוד אלקטרוני אבל….???
    אלה תחומים שיעילותם מוטלים בספק בעיקר בעיני המדע המערבי, שטרם יודע איך למדוד ולחקור את השפעתם.

  3. עם כל הכבוד לחוקר, ויש כבוד רב, כנראה מדובר בעורבא פרח ולא בתופעה רצינית. אני ביולוג בהכשרתי והסבירות שבאמת ארע מה שתואר בגלל טלפורטציה קסומה ולא הסבר פשוט יותר כמו זיהום של המבחנה הנקייה באותו החיידק הינה קלושה בעיניי.

    ימים יגידו.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s