נמצא ספר נאצי מ-1942 שהכין תלמידי בית ספר לאנגליה תחת שלטונו של היטלר

נמצא ספר נאצי מ-1942 שהכין תלמידי בית ספר לאנגליה תחת שלטונו של היטלר

היטלר תכנן לנצח במלחמה אחרי השואה הזוועתית שהמיט על היהודים. בבתי הספר באותה התקופה כבר החלו מלמדים את הילדים אודות העולם שאחרי הפלישה הנאצית. הטלגראף הבריטי מספר שלשום, שאכן נמצא ספר שנועד ללמד את תלמידי בית הספר הגרמניים כיצד תראה בריטניה לאחר שתמומש הפלישה הנאצית.

הספר פורסם בשנת 1942, בשיא ההתרחבות הגרמנית על פני אירופה. הוא ברובו כתוב באנגלית. ומדוע אנגלית ולא גרמנית? כנראה שהכוונה הייתה להכין את הדורות הבאים בבריטניה לשלטון תחת הממשל הנאצי. הכותרת של הספר בגרמנית היא:

‘Hirts Englandkundliches Lesebuch fur die Oberstufe an Oberschulen’

ופירושה: ספר לימוד בתורה האנגלית למכללות ולבתי הספר התיכון.

הספר מתאר את אדולף היטלר כ”שוחר שלום ענק”, מרעיף עליו שבחים ובפסקה אחת כתוב: “הוא הציע בפני העם הגרמני והעולם כמה הצעות של שלום, במלים שלא השתמעו לשתי פנים, רגשניות ואידיאליסטיות”. כתוב בספר על היטלר, “קראו לו שקרן בעיתונות העולמית. הוא הציע לצרפת חברות באומרו שאין כל סיבה נוספת לריב בין שני העמים. העיתונות הצרפתית ירקה על ידו המושתת וחיזקה את עוצמתה הצבאית”.

הספר מציע שבריטניה תכרות ברית עם גרמניה. ישנם כמובן עיטורים בספר: תמונה של סטנפורד על אייבון וניסיונות לספק תובנות אודות הסמלים הבריטיים, כולל על שיקספיר. הספר מציין את נופיה ותרבותה של בריטניה וישנה תמונת נוף של סטנפורד על אייבון, שמקשטת את הכריכה הקדמית של הספר. כמוכן ישנו קוטג’ שניבט מבין הנופים של אסקס בתוכו. אפילו אליזבט הראשונה ושיקספיר מקבלים טיפול נאצי, מציין הטלגראף הבריטי, כאשר ישנם עמודים שמוקדשים לתפקידו של שיקספיר כסמל תרבותי וספרותי.

חלק ניכר מהטקסט משולהב להתקפה חריפה על היהודים, כאשר פרקים שלמים מוקדשים להיסטוריה מעוותת באשר לתפקידם בבריטניה, כותב הטלגראף. כתוב בספר, “כיום בכל קהל בבריטניה, התשוקה החזקה ביותר שניתן לעוררה היא התשוקה כנגד השחיתות של הכוח היהודי. היהודי עצמו יצר את האנטישמיות – יצר אותה כפי שהוא תמיד עשה, על ידי זה שהוא אפשר לאנשים לראות אותו ואת שיטותיו. אפילו היטלר לא היה אנטישמי בטרם הוא ראה יהודי. היה זה כאשר הם הופיעו בראש חוצות, כאשר הם צעדו להייד פארק וניסו לגרור אותנו למלחמה כנגד גרמניה, כאשר הפחד הפך אותם לפחות ערמומיים, כאשר הם חשפו את עצמם לעם הבריטי. זה היה כאשר האנטישמיות נולדה. כאשר הם העזו למחות כנגד הפאשיזם בפעם הראשונה בחייהם הם גילו כוח, כוח ורוח בבריטניה שכסף לא יכול לקנותה”. והספר ממשיך, שאפילו העיתונים בבריטניה סבלו מהכוח העולה של היהודים בבריטניה.

הספר ימכר במכירה פומבית ב-15 לאפריל במולוקס בלדלוו אשר בשרופשייר וצופים לקבל עליו בין 150 ל-200 לירות שטרלינג.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s