ביל גייטס ב-TED ירוק מתמיד אבל גם גרעיני

ביל גייטס ב-TED ירוק מתמיד אבל גם גרעיני

 

בשנה שעברה ביל גייטס שחרר יתושים באולם של TED. וכל זאת למה? כדי להדגים לנוכחים שמחלת המלריה היא העונש של העולם המודרני.

השנה ביל גייטס החליט לשחרר גחליליות באולם בכנס TED. הוא רצה להגדים בכך רעיון חדש: מה יקרה כתוצאה משינוי האקלים ובעיות האנרגיה בכדור הארץ. במסגרת הטרנד הירוק, גם ביל גייטס עובר לאנרגיה ירוקה. ולכן הוא עובר לאנרגיה גרעינית. לדידו אנרגיה זו היא פחות מסוכנת מהאנרגיה של היום – הדלקים ופליטות הפחמן. הפחמן הדו חמצני נהפך לאויב מספר אחד של כדור הארץ וכך הטרנד הירוק עוד יביא אותנו חזרה מהר מאוד לעידן הגרעיני. שוכחים מן הסתם מהפחד מהגרעין, הפטריה והנשורת, כי הפחד מהפחמן הדו חמצני נהפך למפלצתי הרבה יותר: התחממות גלובאלית וחשש מהרס מהיר של הכדור.

בהרצאתו ב-TED גייטס עסק ביוזמה חדשה שלו יחד עם המנהל הטכנולוגי הראשי של מיקרוסופט, נתן מירובולד, שעומד בראש חברת האינקובטור  לאספקת ציוד בשם “יוזמות אינטלקטואליות”.

המעבדה של החברה, טרהפאור, שאותה מוביל הפיזיקאי הגרעיני ג’ון גיללאנד, מעלה את הפילוסופיה הבאה: חשמל שמיוצר על ידי מצבורי אורניום טבעי בכורים גרעיניים, תחנת כוח גרעינית כזו שתיצור מיליארדי וואטים של חשמל ברציפות במשך יותר מאשר 50 או 100 שנה מבלי שיצטרכו להזינה שוב ושוב. בעיות בטיחות וקרינה? מעבדות טרהפאור תפתורנה לכם את הבעיה על ידי הססמא של תומס אדיסון: “כדי להמציא, אתם צריכים דמיון טוב, וערימה של ג’אנק” כה אמר הממציא הדגול. ויש בזה הרי משהו בכל מה שקשור לדלק גרעיני ולג’אנק של הפסולת הגרעינית שמתלווה אליו. ולשם כך דרושה הרי בטיחות דלוקס והגנה טובה מפני קרינה. התכנון כולו שיצא מהמהעבדה לא יהיה במילא ישים בשוק לפני 2020. 

 

 

גייטס קרא לתחרות בשוק האנרגיה ולחברות שתקומנה ותטפלנה בבעיה – אל לנו לשבת באפס מעשה בנושא האנרגיה. והנה כתבו בביזנסוויק: זוהי הערה שמעט מרימה גבה מצד הקוראים לנוכח המונופוליסט ממיקרוסופט. גייטס בכל אופן מתלהב מרעיון האנרגיה הנקיה והירוקה ומטרתו היא להפחית לאפס את פליטות הפחמן והוא בהחלט רציני בנושא.  

 

<a href="http://www.exego.net/admin/

 

 

1 thought on “ביל גייטס ב-TED ירוק מתמיד אבל גם גרעיני

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s