TEDxTelAviv – כנס TED מגיע לתל אביב באביב

בהמשך לרשימה הקודמת שלי מאתמול על כנס TED שנערך בימים אלה בקליפורניה מובאת רשימה זו על כנס מטעם TED שיערך בתל אביב באביב. באביב יערך בארץ כנס מטעם TED. הכנס יערך ב-26 לאפריל 2010. יוזמי TED החליטו לייבא כנס יחודי לנו לארץ. ומדוע? כמו שהם כותבים:

“כמה מתאים לארץ הסתירות, האילוצים והגיוון, להיות דרבון ליצירתיות עצומה וחדשנות, לשחק כמארחת למפגש שלא היה כמותו בין מוחות ענקיים ומרכז כוח של רעיונות”.

הכנס אכן יקרא “שגשוג בימי משבר” והוא ייערך במתחם “נא לגעת” ביפו, מרכז לקידום צורכי עיוורים וחירשים.

ישראל הקטנה והחזקה שלנו בהיי טק ובטכנולוגיה מחד, וגם היצירתית במדעים ובאומנות, תארח את הכנס  תחת השם: TEDxTelAviv בתל אביב במקביל ל-TED העולמי, אחרי שעיר זאת חגגה מאה שנים. זהו כנס TED הראשון מסוגו בארץ אי פעם!

 

רשימת הדוברים המלאה וזהותם של המרצים והדוברים ב-TEDxTelAviv תיחשף רק לפני הכנס – כמיטב המסורת של TED העולמי.

באתר מתפרסמים שמות של כמה מהמרצים שהרצו ב-TED העולמי: ממציאים, יזמים, מדענים, ידוענים, יצירתיים ומוחות ענקיים.

הדוברים מחו”ל: סר ריצ’רד ברנסון, ביל קלינטון, ביל גייטס, ג’יין גודהל, פול סיימון, פיליפ סטארק ואחרים – מחו”ל. ומישראל, שי אגסי כמובן, יזם המכונית החשמלית והציוד ההקפי למכונית זו (בטריות ורובוט טעינה נשלף וארוז במכונית – קראו בקישור), פרופ’ דן אריאלי (כלכלן שחוקר החלטות רציונאליות או אירציונאליות שאנחנו עושים), משה ספדי (במקור ספדיה) אחד מגדולי הארכיטקטים (היה בכיתה עם אמא שלי בבית ספר הריאלי בחיפה – עכשיו כל בוגרי בית הספר הריאלי בחיפה ירגישו גאים…), איתי טלגם מנצח ופילוסוף, ד”ר יוסי ורדי – ראיתי אותו בועידת הנשיא. הוא יזם ומקים טכנולוגיות, בייחוד אינטרנט, ורעיונאי והמון דברים יוסי ורדי הקים, זה מה שאני זוכרת מועידת הנשיא…

מעט על המרצים מחו”ל שמופיעים באתר: ריצ’רד ברנסון, המיליונר הבריטי שמזוהה עם וירג’ן, ענקית המוזיקה והוידיאו. ולא רק. מי לא שמע על מטוס המעבורת הפרטית של ברנסון וירג’ין גלקטיק ועל הניסוי בהרי מואבי? אלפים רוצים להיות תיירי חלל והמיוחסים כבר הזמינו מקומות ושלמו על הכרטיסים לחברת “וירג’ין גלקטיק של ברנסון וברט רוטן האמריקאי.  כבר יצא דגם spaceship 2 של החברה, שיכולה להגשים את חלומם של הנוסעים המאושרים. מיליונר נוסף בשם ביגלו בנה מלון מעופף בחלל (למיליונרים שביניכם כמובן שיזמינו טיסות ברכב החלל של וירג’ין גלקטיק וירצו מקום להתאכסן בו בחלל).

את ביל קלינטון אנחנו כמובן מכירים ואין צורך להכביר במלים. ביקר כבר בישראל ואני אישית פגשתיו בברלין. לחיצת יד ושלום ו”האו דו יו דו”. ואפילו שלוש תמונות שהצלחתי לצלם אותו:

ביל גייטס גם לא צריך להציגו. מערכת חלונות XP או ויסטה שלו נמצאת על כל מחשב שלכם. והוא מרצה עתה ב-TED בקליפורניה.

ג’יין גודהל תקבל את פניכם בהרצאה בשפת השימפנזות, כך לפחות אומרים. אם תבואו עם שימפנזה ל-TED היא תבין אותה טוב יותר מאשר אתכם. אם תרצו דוקטור דוליטל ממין נקבה. היא מעין שגרירת החיות והשימפנזות והיא חדרה למקומות נידחים שבהם איש לא היה, מקומות מגוריהן של השימפנזות הפראיות וזאת רק עם מחברת ומשקפת. לא, לא הם לא אכלו אותה. היא ידעה איך לגשת אליהן, להיות סובלנית וסבלנית אליהן ובייחוד ידעה איך לדבר איתן… לג’יין יש מכון (ועוד מכון) שנועד להגן על השימפנזות הפראיות במקום מגוריהן הטבעי.

 

איזו אהבה מחיות…

פול סיימון הזמר היהודי זוכרים? מסיימון וגרפינקל ופיליפ סטארק הופיע ב-TED בקליפורניה והוא מעצב צרפתי.

אחת ממטרותיו של הכנס בארץ הינה לחשוף את הישגי המדע והתרבות בישראל לקהל הבינלאומי – ראו למטה סרטים מ-TED של הדוברים הישראלים.

לכן הדוברים בכנס TEDxTelAviv אצלנו במיוחד חשבו על הישגים מיוחדים להרצאות שלהם.

הכנס יערך בתל אביב בדומה למתכונת העולמית: ההרצאות נמשכות בדיוק 18 דקות ובין הרצאה להרצאה יהיו קטעי מוזיקה, ריקודים והדגמות טכנולוגיות מלאות בהשראה.  

הקהל של TED, יזמים, מדענים, אמנים, פילנתרופים, ממציאים ואנשים אחרים בעלי הישגים מרשימים מכל הדיסציפלינות – הם אלו שמרכיבים את האירוע כולו, ולא רק הדוברים. הרעיון הוא של שיתוף רעיונות בין הבמה לקהל, במהלך ארוחת הצהרים ובמהלך ההפסקות.

כל הרצאות הכנס יועברו בשפה האנגלית, יצולמו בווידיאו, ויועברו בשידור חי באתר הכנס לכולם תחת הרעיון של “שיתוף”.

 

<a href="http://www.exego.net/admin/

 <a href="http://www.exego.net/admin/

<a href="http://www.exego.net/admin/

<a href="http://www.exego.net/admin/

<a href="http://www.exego.net/admin/

7 thoughts on “TEDxTelAviv – כנס TED מגיע לתל אביב באביב

  1. ויוזמן – כלומר, הועדה של הכנס תחליט את מי להזמין (בחינם) אם הוא עונה על הקריטריונים של יזם, ממציא, מדען, אמן מיוחד וכולי. תקראו באתר הכנס.
    וכמובן, אם אתה שימפנזה… אז בטח תוזמן כדי שג’יין תוכל לדבר איתך 🙂

  2. תודה על הפוסט היפה והמפרגן. אבל, יש כאן שתי אי-הבנות. ראשית, אנחנו לא מארגנים כנס TED, אלא כנס TEDxTelAviv. הכנס נערך בחסות ארגון TED, וזה בפירוש אירוע מרגש וייחודי, אבל הןא נעשה במקביל לכנס TEDהעולמי ולא במקומו. שנית, המרצים שיהיו בכנס הם לא אלו שהוזכרו (אלה מקצים שהיופיעו בכנס TED קודמים)ת אלא מרצים אחרים שאת זהותם נחשוף ממש לפני הכמס עצמו. מדובר גם כן במרצים מופלאים, אבל הם לא בקליבר הסלברטיות של המרצים שהוזכרו בפוסט.

  3. אני מתקנת עכשיו מיד את הכתבה כאן.
    זה לא כל כך היה ברור מהאתר.
    אבל אני מתקנת עכשיו את הכתבה.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s