מותו של מייקל ג’קסון: ג’אקו, הדמרול (פטידין) והשמועות

מותו של מייקל ג’קסון: ג’אקו, הדמרול (פטידין) והשמועות

חרושת השמועות סביב מותו של המגה-סופר סטאר מייקל ג’קסון צוברת תאוצה ממש בשעות אלה לאחר שבוצעה בגופו נתיחה ומשטרת לוס אנג’לס הציבה צו איסור פרסום על כל פרט מהנתיחה. אנשים אפילו שואלים פרטים מעברו של מלך הפופ כמו למשל כיצד יתכן שאיש שחור יהפך כך ביום בהיר אחד ללבן?

והנה הסאן הלונדוני שידוע בהתעסקותו בסיפורים עסיסיים ניגש לעסוק בסוגיית מותו של ג’קסון ולהעלות השערות עוד בטרם יתקבלו תוצאות הנתיחה בעוד מספר שבועות. שהרי “ג’אקו”, כפי שהוא מכונה בלונדון, תכנן את סיבוב הופעותיו המחודש בלונדון. ולכן דווקא הבריטים מתעניינים בסיבת מותו של הזמר.

הסאן לכן הפליג לכתוב מאמר פסאודו-מדעי או פסאודו-רפואי ולנתח את סיבת מותו של הזמר. חרושת השמועות בעצומה מובאת כאן במלוא עוצמתה. כדאי שתיקחו זאת בעירבון מוגבל. זוהי הזדמנות ללמוד כיצד משתמשים במדע או ברפואה כדי לתת תוקף וגושפנקא לשמועות ולהופכן כך כביכול לאמיתות.

אם כן תחת הכותרת “שדוד מתרופות” הסאן פרט את הסיבות האפשריות למותו של מלך הפופ.

“מייקל ג’קסון הטראגי הושאר שדוד על ידי תרופות לאחר ששוב ושוב ניתנו לו שלושה משככי כאבים חזקים בו זמנית” קובע הסאן. מקורות הקרובים לפמליה של ג’קסון שחררו אתמול מידע כיצד הזריקו לו שלוש פעמים ביום את התרופה הנרקוטית דמרול – DEMEROL – בעברית פטידין. אולם להלן יכתב דמרול, השם בו משתמש הסאן ונהוג להשתמש בו בארה”ב.

הסאן קובע ש”ג’אקו” בן ה-50 נכנס לדום לב מלא ביום חמישי זמן קצר לאחר שנתנה לא מנה קטלנית של התרופה. התרופה דומה למורפיום ואסור לערבבה עם תרופות נוספות. אולם הסופר-סטאר, לדברי הסאן גם נטל שלוש טבליות של 3 מ”ג של משכך כאבים קטלני נוסף הקרוי הידרומורפון. (רשום כאן בשם החומרים)

מקורות אומרים שנרשם לג’קסון עדיין תרופה נוספת: הידרוקודון. תרופה מרדימה שנגזרת מקודאין.

והסאן מדווח שלקוקטייל הזה ג’קסון הוסיף תרופות נוספות שאותן הוא נהג ליטול:

קריסופרודול – מרפה שרירים שאותה נטל במנה של 2 מ”ג פעמיים ביום.

דיאזפם–אלפראזולם – תרופת הרגעה שנתנה למייקל במנות של חצי מ”ג פעמיים ביום.

סרטראלין הידרוכלוריד – תרופה אנטי דיכאונית שג’אקו נטל בכמות של 100 מ”ג.

פרוקסטין – תרופה נוספת שהיא אנטי דיכאונית שגם משמשת לטיפול בחרדה והתנהגות אובססיבית, ומייקל נטל כדורים של 20 מ”ג.

אומפרזול – גלולה למניעת צרבת.

(לשמות המסחריים הנהוגים בארה”ב נא לראות בקישור לכתבה בסאן למעלה).

לאחרונה נרשמה לזמר גם אנטיביוטיקה כדי לטפל בדלקת קלה עקב ניתוח בשל סרטן העור. וקובע הסאן שהתרופות כבר היו קטלניות מספיק. חולים לא צריכים ליטול יותר מאשר ““one pain killer בו זמנית קובע הסאן. ובאנגלית באמת זה נשמע כהורג…

(הגרדיאן)

הסאן ממשיך לתאר את מצבו הבריאותי של “ג’אקו” כאנורקטי, בתת משקל למרות גובהו. גורמים רפואיים, מספר הסאן, שאלוהו אודות סגנון חייו בשל כל התרופות האלה שנטל. ואחרי הטיפול האחרון שעבר לסרטן, נזעקו נוכח תשובתו שהוא אוכל רק ארוחה אחת ביום.

ג’אקו אמר לאחד הרופאים שהוא נוטל משככי כאבים בסדירות מאז 1985, מסר הסאן, וזאת כדי שיפעלו כנגד השפעות תריסרי הניתוחים הקוסמטיים שעבר. המינונים של התרופות עלו על פני השנים בעוד הוא נאבק בסרטן ובהאשמות שהאשימוהו בהתעללות בילדים.

ג’קסון היה תחת השגחה של שרשרת של רופאים, כולל רופא העור ד”ר ארנולד קליין  Dr Arnold Klein, שטיפל במחלה המדוברת כל כך vitilogo שהפכה אותו משחור ללבן מאז שנות ה-90 המוקדמות. כמוכן היה מטופל על ידי המנתח הקוסמטי ד”ר רלף מאסי Dr Ralph Massey.

אולם היועץ הרפואי הקרוב ביותר אליו בשנים האחרונות היה ד”ר תוהם ר. תוהם Dr Tohme R Tohme מלבנון שאותו פגש מייקל לאחר שטס לבחריין, לאחר שזיכוהו מאשמת התעללות בילדים ב-2005. תוהם עבד כרופאו האישי של ג’קסון וכדוברו. תוהם לא היה רשאי לעבוד כרופא ולרשום מרשמים בארה”ב. אבל ג’קסון החל להישען עליו בכל שנוגע לעצות רפואיות ושניהם נהפכו לשותפים קבועים.

ככל שידוע תוהם לווה את ג’קסון למרכז הרפואי של ה-UCLA שם הרופאים הודיעו על מותו. מאמינים שהוא אחד מהמסיעים הלא מזוהים שתחקרו אותם בפרטי בבית החולים במשך יותר משעה לאחר מותו של הזמר. רופא אישי נוסף, קונרד רוברט מורי Conrad Robert Murray – קרדיולוג מלאס וגאס – יחקר כנראה בזמן הקרוב.

התלות של ג’קסון בתרופות והאירועים והתזמון עד לרגע בו הוא התמוטט, כותב הסאן, הם קריטיים לחקירת המשטרה של לוס אנג’לס. המשטרה רוצה לדעת מי נתן לג’קסון את הזריקה האחרונה. היא לא יכלה להיות הזרקה עצמית, כי מייקל פחד ממחטים.

העורך דין של המשפחה בריאן אוקסמן,Brian Oxman , דיבר לראשונה אתמול על חששו שהתלות של הזמר במשככי כאבים נהפכה ל”מסכנת חיים”.

מאגר עצום של תרופות מרשם עוקל כאשר המשטרה בדקה את הטענות אודות התעללות מינית בילדים בחוותו של ג’קסון “לעולם לא” בשנת 2003. עקבות לדמרול נמצאו בתחתוניו של ג’קסון יחד עם קוקאין. ואפילו מייקל התייחס למשכך דמרול בשיר מורפיום. גרסה אומרת: “דמרול, דמרול, או אלוהים, הוא נוטל דמרול”.

הליכת ירח ב-1997 ואחד המאמרים האחרונים בחייו בבריטניה 

משחור ללבן:

מותחן

 

<a href="http://www.exego.net/admin/

0 thoughts on “מותו של מייקל ג’קסון: ג’אקו, הדמרול (פטידין) והשמועות

  1. היום יש סרטים יותר מזעזעים ברשת, כמו הסרט על הויטילוגו, מחלת העור שטוענים שג’קסון סבל ממנה ויצרה כתמי עור לבנים בגופו, וג’קסון אחר כך כנראה הלבין את שאר עור גופו…

  2. קודם כל לא קוראים לו ג’אקו, אלא מייקל ג’קסון. דבר שני – לא היה לו סרטן עור, אלא הוא עבר טיפולים רבים בעקבות מחלת הויטיליגו הפוגעת בפיגמנטציה של העור. דבר נוסף – משככי כאבים ומרפה שרירים הוא נטל עקב מחלת לופוס – זאבת – מחלה אוטואימונית שתוקפת בעיקר את המפרקים בגוף וגורמת לכאבי תופת,, כמו כן גורמת לשינוי במראה בחיצוני עקב דפורמציה של העצמות. תפסיקו כבר להתעסק עם המראה שלו, הוא איננו כבר, לא נמאס לכם? תתייחסו למוסיקה שלו ולתרומות שלו העצומות לכל הנזקקים, את זה אף אחד לא מפרסם, נכון? לא מעניין, יותר מעניין לחפור לו בקרביים. תעזבו אותו בשקט כבר. תקראו קצת עובדות לפני שאתם מדברים עליו בכלל.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s