עוברי אדם-חיה ייוצרו בבריטניה

האם ניתן ליצור עוברי אדם מביציות של חיות? האם זה חוקי? התהליך קשור בהזרקת דנ”א אנושי אל תוך ביצית ריקה של פרה או של ארנב. או אז משתמשים בפרץ של חשמל כדי לגרום לביצית להתחלק בצורה סדירה, כך שהיא נעשית עובר מאוד צעיר, שממנו מקווים להוציא תאי גזע. זה קרוי עובר אדם-חיה. המדענים לא מאפשרים לעוברים להתפתח יותר מ-14 יום, והמטרה היא למלא את המאגר הקיים של ביציות לתאי גזע, מכיוון שיש מחסור קיים בביציות אנושיות בכל שנוגע לתאי גזע.

הניסויים הראשונים בעוברים מעורבים בבריטניה – אדם-חיה – כבר יתחילו תוך חודשים מהיום אחרי שהממשלה הבריטית כבר נתנה אור ירוק אמש לשתי קבוצות מחקר לבצע את העבודה השנויה במחלוקת הזו. מדענים בקינגס קולג’ בלונדון ובאוניברסיטת ניוקסל יזריקו דנ”א אנושי אל תוך ביציות ריקות מתוכן של פרות כדי ליצור את העוברים הראשונים עלי אדמות שידועים בשם “היברידים ציטופלזמים”, שהם רק 99.9 אחוז אנושיים במונחים גנטיים. ברוכים הבאים לטירת פרנקנשטיין…

How to make a human cybrid

cybrid

הניסויים מטרתם לסייע לאנשים חולים. החוקרים רוצים להבין טוב יותר מחלות כמו פרקינסון וניוון שרירים על ידי זה שהם יפיקו תאי גזע שמכילים את הדפקטים הגנטיים שתורמים למצבים אלה. אלה ישמשו כמודלים תאיים למחקר של גישות חדשות לטיפול, וכדי לשפר את ההבנה שלנו כיצד תאי גזע עובריים מתפתחים.

לא ישתמשו בהם לטיפול – ולמען האמת אין זה חוקי להשתיל אותם ברחם (להשתיל חלקי אדם-חיה). ההחלטה שנתקבלה על ידי ה-

Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA

להעניק רשיון של שנה אחת לשתי הקבוצות מסיימת מעל שנה של אי ודאות עבור החוקרים בנוגע להאם יאושר המחקר בעוברים היברידים או לא, לאחר שהם לראשונה ביקשו רשות לבצע את המחקר הזה בסתיו 2006. ההחלטה הייתה קשורה בדעת קהל ובהסכמה של תורמי הדנ”א האנושיים שבהם ישתמשו בניסויים.

Britain To Allow Animal-Human Hybrid Embryos For Stem-Cell Research..

by campanaro | October 23, 2008 at 10:11 am | 
Britain To Allow Animal-Human Hybrid Embryos For Stem-Cell Research.. by campanaro

 

LONDON British plans to allow scientists to use hybrid animal-human embryos for stem-cell research won final approval from lawmakers Wednesday in a sweeping overhaul of sensitive science laws.

תכנון בריטי שיאפשר למדענים להשתמש בעוברים כאלה בני-כלאיים אדם-חיה למחקר של תאי גזע זכה אמש לאישור משפטי ביום רביעי בתיקון כללי סוחף של חוקי מדע רגישים. החלו להתווכח שתחת החוקים החדשים, קליניקות להפריה “אין ויטרו” (הפריה חוץ גופית) לא תצטרכנה יותר לחשוב על הצורך שלילד יהיה אבא כאשר הם מציעים טיפול לזוגות לסביים.

The process involves injecting an empty cow or rabbit egg with human DNA. A burst of electricity is then used to trick the egg into dividing regularly, so that it becomes a very early embryo, from which stem cells can hopefully be extracted. Scientists say the embryos would not be allowed to develop for more than 14 days, and are intended to address the shortage of human eggs available for stem-cell research. Under the new laws, in-vitro fertilization clinics will no longer have to consider the need for a child to have a father when deciding whether to offer treatment to lesbian couples

Britain to allow animal-human hybrid embryos for stem-cell research

בית הנבחרים גם הבהיר חוקים שמאפשרים את הסינון של עוברים כדי ליצור תינוקות בעלי מח עצם מתאים או חומר אחר להשתלה בצאצאים חולים.

Animal-Human Hybrids Research Approved in U.K.David Stringer in London
Associated Press

Updated May 20, 2008

British lawmakers voted on Monday to approve controversial plans to allow the use of human-animal hybrid embryos for stem cell research.

From
January 18, 2008

Animal-human embryo research is approved

 

בבריטניה מאמינים שהשימוש בעוברי אדם-חיה מעורבים למחקר של תאי-גזע יציל בנוסף מיליוני בני אדם.   

מה לדעתכם ההשלכות האתיות והדתיות של תיקון בחוק שכזה?

0 thoughts on “עוברי אדם-חיה ייוצרו בבריטניה

  1. לבריטים תמיד יש הרבה פעמים רעיונות שנויים במחלוקת. הרי בבריטניה התחיל השיבוט של הכבשה דולי.
    אני לא חושבת שבארץ נושא של עוברים שהם היברידים: אדם-חיה היו עוברים ולו רק מסיבה דתית, גם אם זה רק לצורכי מחקר. כי מה יהיה אם רק עובר אחד בודד בטעות לא יושמד במקרה? לפי החוק אסור להרוג יצור חי.
    ולכן יש הרבה סכנות בסוג מחקר שכזה.

  2. ל 14 יום, ומחר זה עוברים שלמים מעורבים. המחר הזה קרוב מאוד , אין ספק שכבר נעשו נסיונות כאלה, המדענים נורא סקרנים, לא יכול להיות אחרת. אך הם לא פורסמו ולא יפורסמו בשנים הקרובות.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s