כיצד יראו מכוניות העתיד בשנת 2025

כיצד יראו המכוניות בעוד 17 שנה מהיום בשנת 2025? בלוס אנג’לס הכריזו תחרות בין יצרניות הרכב הגדולות ביותר בעולם. והתוצאה? מכוניות מונעות על מימן, תאים פוטו-וולטאים, חשמל אלחוטי (התחזית של טסלה) ומיני חידושים מהממים אחרים. והמראה של המכוניות? מכוניות דמויות רובוטריקים… משהו דמוי צבי נינג’ה, מעין יאכטות משודרגות ומכוניות דמויות עגלות סופר… אז תאמרו אתם, האם בשביל לנסוע בעגלת סופר אנחנו צריכים לחכות 17 שנה עד 2025?…

באוטו שאו השנה של לוס אנג’לס, שיתקיים בין ה-21 ל-30 בנובמבר 2008, יוכרז המנצח בתחרות לתכנון מכוניות מירוץ למירוץ 2025. כיצד יראו המכוניות בעוד 17 שנה מהיום? ידוע מהעבר שתכנון מכוניות מירוץ תרם רבות לתכנון וגם להנדסה של המכוניות המשפחתיות שאנחנו כולנו נוהגים בהן. עם מחשבה זו תצוגת המכוניות של לוס אנג’לס החליטה על תחרות בין יצרניות המכוניות בדרום קליפורניה: כיצד תראה מכונית המירוץ בעוד 17 שנה מהיום בשנת 2025? והעיקר מה מכונית המירוץ של העתיד יכולה להציע מבחינת הטכנולוגיה, הבטיחות וגם היותה מכונית “ירוקה” – ידידותית לסביבה? ובסופו של דבר כיצד כל הטכנולוגיות האלה יכולות להיות מיושמות במכוניות רגילות משפחתיות או מכוניות קומפקטיות שבהן אנחנו האנשים הרגילים נוהגים ביומיום?

התכנונים הם חלק מה-Los Angeles Auto Show’s Design Challenge השנתי שבו יצרניות כמו: Audi, BMW, GM, Honda, Mazda, Mitsubishi, Mercedes-Benz, Toyota, Volkswagen מתחרות זו נגד זו כדי להדגים את כישוריהן וכישרונותיהן וגם כדי לחקור הלאה את היכולות הטכנולוגיות ואת היכולות בתכנון ובעיצוב מכוניות.

המוטיבציה של התחרות הייתה בין השאר: דמיינו לעצמכם מכונית שלא צריכה לעצור כדי לתדלק… דמיינו טכנולוגיה שתגביר בטיחות בעת התנגשות…

2008 Los Angeles Auto Show: Mind-Blowing Motorsports Concepts Rev Up 2025 Design Challenge

תשעה מיצרני המכוניות המובילים בדרום קליפורניה – ששמותיהם מופיעים למעלה – ישבו וחשבו כיצד לפתור את הבעיות האלה ואחרות בדיוק, כאשר הם מנחשים כיצד מירוצי המכוניות ישתנו בשנת 2025, ובנוסף כיצד תהיה טכנולוגית כבישי המירוצים בשנת 2025?

התכנון המנצח יוכרז ב-20 לנובמבר ב-Auto Show של לוס אנג’לס.

 

עד אז הייתם רוצים להצביע עבור המכונית שהכי מצאה חן בעיניכם?

אתם יכולים לעשות זאת כאן!

להלן הסבר קצר של הדגמים המשוכללים ביותר מבחינה טכנולוגית:

1) אאודי: מכונית חשמלית שחלקיה העליונים נטענים על ידי חשמל אלחוטי. המכונית יכולה לחלוף ב”מהופך” והיא בעיצוב אירודינמי. יש לה יכולת למנוע חשמלי וגם לביודלק. עם טכנולוגית טרנספר אלחוטית. אין בתכנון הזה אלמנטים שהם ללא שימוש. המשטח מנצל זרימת אווויר בזמן הנסיעה. המכונית מוקפת בסנסורים דינמיים ובמצלמות HD. מציאות וירטואלית מושלמת…

Audi Design Center California
Claus Potthoff, Executive Design Director
Hendrik Veltmann, General Manager
Jae Min, Chief Designer
Concept & Art:
Craig Durfey, Senior Design Advisor
Raul Cenan, Designer
Taeho Kim, Designer
Concept contribution & editing:
Tomi Lin, Audi Advanced Product Planning
Nancy Holman, Designer
Alex Marzo, Design Intern

All top sections of the tunnels and banks are also WiTricity wireless electrical charging zones, which encourage the drivers to utilize these free energy zones instead of fuel stops.

Audi_03_l

Audi R25 Audi Design Center California

2) BMW: מכונית שמונעת על מימן. שימוש חוזר ולא מיחזור. שימוש בחומרים רגילים, קיימים.

Design Team:
President: Verena Kloos
Director: Chris Chapman
Creative Director: Erik Goplen
Designer: Richard Kim
Digital Modelers: Jason Rowlands and Blair Taylor

BMW has designed a hydrogen powered salt flat racer based on the premise of Reuse (instead of recycle).

Bmw_07_l

BMW Hydrogen Powered Salt Flat Racer BMW Group DesignworksUSA

 

3) ג’נרל מוטורס: הנעה חדישה.

Designed for the 2025 revival of the LA Times Grand Prix, the Chaparral Volt uses advanced EREV propulsion, energy collection, generation and management system to create an entirely new category of racing – the eco-triathlon.

 

Gm_05_l_2

GM Chaparral Volt General Motors Advanced Design, California

Design Team:
Frank Saucedo, Steve Anderson, Thamer Hannona, Jussi Timonen, Loren Kulesus, Alessandro Zezza, Sean Moghadam, Tony Liu and Phil Tanioka

4) הונדה: מציטה את הדמיון… מומחית בטכנולוגיות ימיות, רובוטיות וסילוניות. והם שילבו את כל הטכנולוגיות האלה כאן ברכב אחד. לרכב יש סנסורים שמסוגלים לזהות שינויים במהירות, במרקם הקרקע ובגובה. וכך הרכב משנה בהתאם לכך את הקונפיגורציה שלו. רובוטריקים בפעולה…

The vehicle’s sonar/echolocation sensors are able to detect changes in speed, terrain, and altitude, allowing it to switch to any configuration. With expertise in automotive, marine, robotics, and jet technologies already in place,

Honda_07_l

Honda The Great Race 2025 Honda Research and Development

Design Team: Franco Corral

5) מזדה: מכונית מירוץ חשמלית. ב-2025 ה”פרי-ווייס” (מה שקרוי נתיבי איילון של לוס אג’לס…) כבר צופו בשכבה תחתונה של פולימר אלקטרו-מוליך שמניע את המכוניות החשמליות של העולם המודרני. מזדה לכן מתאימה עצמה לטכנולוגיה זו ובמיוחד לשם כך היא מוסיפה מערכת צמיגים אלקטרונית שתאפשר לדגם ה”קאן” להגיע ל-250 קמ”ש ללא פליטות מזיקות בעודו דוהר על הנתיבים המהירים של לוס אנג’לס… (ומה עם הפקקים על ה-405 ועל ה-101 שימנעו מלהגיע למהירות זו?…)

The MAZDA KAAN is an electric race car designed to compete in the E1 races. “sub-level electro-conductive polymer that powers the electric cars of the modern world.  

Mazda_02_l_2

Mazda KAAN Mazda Research and Development

Design Team:
Jacques Flynn
Carlos Salaff
Minyong Lee
Greg Lee
Tim Brown
Jordan Meadows

6) מיצובישי: מכונית מירוץ עם גלגלים שיכולים להסתובב לכל הכיוונים – כך שהמכונית יכולה לנסוע קדימה ולפנות לכל מקום כמו עגלה בסופרמרקט. אז כדי לתכנן עגלת סופרמרקט היה צריך להמציא מכונית עתידנית?…

 omnidirectional wheels consist of eight independently-controlled motors, allowing for “8 x 4” wheel drive so that the car can be driven forward while pointing in any direction.

בשלג, במדבר ובחולות…

 

MitsuFutureRally 555.jpg

Mitsubishi Motors MMR25 Mitsubishi Research and Design of North America

Design Team:
Jon Hull (design, surfacing, rendering and animation)

הפטנט לגלגלים שיכולים לנוע לכל הכיוונים של המכונית שלמעלה לראשונה הומצא על ידי ממציא שוודי והוא נמכר לצי הימי של ארה”ב. הוא עתה מניע מעלית חשמלית שיכולה לנוע לכל הכיוונים. הרעיון הוא שלכל גלגל יש את המנוע החשמלי של עצמו, את מערכת הברקסים, ההילוכים והבקרה משל עצמו, וכך הוא יכול לנוע לכל כיוון. שולטים על הגלגלים באמצעות ג’וי סטיקים ששולטים בכיוון ובמהירות של כל גלגל ויש מיקרומעבד מתוכנת מרכזי. הגלגלים דורשים צמיגים מיוחדים שעשויים גם מחומרים מיוחדים. להלן למטה:

Sidewinder - Sideways Moving Vehicle

 7) מרצדס-בנץ: שילוב של מירוצי היאכטות לעשירים עם מירוצי ה-Formula one של שנות השלושים. המכונית גם נראית כמו מכונית לתחרות גלגליות.

 the grace and efficiency of yacht racing.

 

Mercedes Formula Zero Racer Mercedes-Benz Advanced Design of North America

 Design Team:
Alan Barrington
George Yoo
Kevin Verduyn
8) טויוטה: מכונית ירוקה: מונעת על מימן וגם יש לה תאים פוטו-וולטאים כדי לספק את החשמל במשך היום. ומה לגבי הלילה כאשר השמש שוקעת? בנוסף יש לה מערכת הנחייה על בסיס מציאות וירטואלית.

highly efficient hydrogen fuel cell electric motors, each of its body panels is embedded with photovoltaic panels that supply electricity.  To aid the driver in darkness or unreliable weather, the cockpit is a completely digital environment with a display enhanced by virtual reality, computer trajectory plotting, collision avoidance assistance and a robot co-pilot, which manages the on-board systems and repairs so that it can maintain full speed all the way to the finish.

Toyota_03_l 

Toyota LeMans Racer Calty Design Research, Inc.

Design Team:
President: Kevin Hunter
Studio Design Manager: Erwin Lui
Senior Creative Designer: Craig Kember

9) וולספוואגן: מכונית מונעת על ביודלק. הרכב הוא בעל תפישה של אופנוע במובנים רבים.

The vehicle is powered by dual-turbine engines that run at an ultra-efficient 500,000 rpm and operate on a patented bio-synthetic jet fuel.
The vehicle also boasts an Arial Reconnaissance Drone (AR-D) which feeds video to the driver when visibility is limited.

biofuel-burning car

הגענו לצבי הנינג’ה?….

 

 

 

 

Volkswagen_04_l

Volkswagen Bio Runner Volkswagen/Audi Design Center California

 Design Team:
Derek Jenkins
Patrick Faulwetter
Ian Hilton

והזוכה היא…. מכונית סופר סונית מ… לונדון!!!

עם האף לעבר המהירות, המכונית הסופר סונית מתוכננת להגיע למהירות שיא של 1609 קילומטרים לשעה עד 2011!  כך הודיעו מהנדסים ב-23 לאוקטובר. היא מונעת על ידי מנוע רקטה וסילון, והיא מלאה בחידושים – כמו למשל יש לה גלגלים סופר חזקים ומערכות רחיפה “חכמות” כדי שיוכלו לתמוך במסע סופר סוני. המתכננים של המכונית מקווים שהמכונית תהווה השראה לדור חדש של המדענים והמהנדסים לפי ההצהרה לעיתונות.

סרט על המכונית

 

BLOODHOUND SSC
Bloodhound SSC
1. גלגלים מטיטניום או גלגלים מרוכבים – הגלגלים האחוריים יושבים מחוץ לגוף הרכב, הגלגלים הקדמיים ניתנים לניווט.
2. הנהג יושב מאחורי הגלגלים האחוריים ומקדימה לתעלת קליטת האוויר למנוע.  
3.  גוף מסיבי פחמן וטיטניום לביצוע אירודינמי אופטימלי. דרוש מרחק כלשהו כדי לעצור את המכונית.  
4. מונעת על ידי מנוע סילון עם רקטה היברידית שמחוברת, שמאפשרת למכונית להאיץ מאפס קילומטרים ב-40 שניות.  
5. סנפירים ששומרים על היציבות וכוח כלפי מטה שמיועדים לשמור על המכונית על הקרקע.  
6.   אירומבנים פרושים שמאטים את המכונית במהירויות הגבוהות ביותר. מצנחים שמאטים את המכונית במהירויות בינוניות. לבסוף הנהג עוצר את המכונית בעזרת ברקסים מסיבי פחמן.

October 23, 2008–With a nose for speed, the Bloodhound supersonic car (illustrated above) is being designed to set a new land speed record of a 1,000 miles (1,609 kilometers) an hour by 2011, engineers announced in London today.

Powered by a rocket and a jet engine, the Bloodhound necessitates innovations–such as light but superstrong wheels and “smart” suspension systems–to endure sustained supersonic travel. The car’s designers hope “to inspire the next generation of scientists and engineers,” according to a press statement.

WEEK IN PHOTOS: Fastest Car, Wax Presidents, More

 

מכאן

0 thoughts on “כיצד יראו מכוניות העתיד בשנת 2025

 1. זה רק המחשב שלי, שגרם לכך שחלק מהתמונות עלו לאט מדי.
  ובכל זאת, הבלתי נראות יכולות להיות מעניינות…

  אגב, אני לא יודע מה יהיה בדיוק ב2025, אבל אין לי ספק שב-2075 או שלא יהיו מכוניות מעופפות אוטומטיות, או שהתחבורה תהיה אך ורק תחבורה ציבורית מתקדמת…

 2. זה לא רק המחשב שלך.
  זה בכל המחשבים… עד שהתמונות עולות לוקח זמן. זה גם אצלי ככה.
  בהתחלה הכל לבן ואז בסוף התמונות יורדות.
  הורדתי את התמונות מהאתר של התחרות והן כבדות כמו המכוניות עצמן.
  ב-2075 לא נראה לי שאני אחיה כי נולדתי ב-1964.
  נראה לך שהרפואה תהיה כל כך מתקדמת כד להחזיק אותנו עד גיל 110 פלוס?
  אם כן אז אני אדווח פה ברשימות ביד רועדת מה יהיה ב-2075

 3. את אומרת “מכוניות העתיד בשנת 2025” התכוונת בוודאי למכוניות ההווה של שנת 2025
  או למכוניות של 2026?

  וחוץ מזה – בעתיד, זה ידוע כולם ילבשו בגדי כסף צמודים וילכו עם גלימות

 4. ולא מכוניות רגילות

  אפשר לראות בדרך שבה עיצבו את המכוניות הללו, הן לא מיועדות לנוף העירוני כלל וכלל

  המכוניות שלנו יהיו הרבההההה יותר מגניבות מאלו
  🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s